Boyasız Göçük Onarım

Boyasız Göçük Onarım

Boyasız kaporta göçük onarımı dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme teknik ve uygulamasıdır.

Boyasız Göçük Onarımı tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Onarım işleminden net bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki parçanın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluklar vb.) noktalarda kaporta göçükleri Yapıştırmalı Göçük Çektirme seti ile düzeltilebilir. Çift cam olan veya cam aralığından girilemeyen kapı içi, bagaj, bagaj kapağı, tavan gibi kapalı parçalarda iç döşemelerin yerinden sökülerek göçük düzeltme uygulaması yapılması mümkündür.

5 cm. çapında bir göçüğün onarım süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.

Avantajları

Otomobilin orijinalliği korunur, ikinci elde değer kaybı engellenir.

Klasik yöntemlere göre çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.

Çevreyi korur. Kimyasal atık oluşmasını engeller.

Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez.

Malzemeler kolaylıkla taşınabilir olup “Mobil” olarak kullanıcının kendi yerinde uygulanabilir.

Servise mi ihtiyacınız var?